www.anton-christensen.dk Rotating Header Image

Resultater 2013

Her på siden er oplistet mine resultater for 2013:

2013:
31.12.2013 Nordea Nytårscup 4. runde (5 km) 15:44 PR
15.12.2013 Nordea Nytårscup 3. runde (5 km) 16:10 – 1. plads PR
01.12.2013 DM lang cross 34:01 – 2. plads M35
30.11.2013 Nisseløbet i Lystrup (7 km) 26:18 – 1. plads
24.11.2013 Nordea Nytårscup 2. runde (5 km) 16:19 – PR, 2. plads
16.11.2013 Cross Challenge 2. runde (18 x 1000 m Cross Stafet – 4 bedste runder) 12:22
03.11.2013 Nordea Nytårscup 1. runde (5 km) 15:46 – 1. plads (ruten var kun 4,85)
26.10.2013 Cross Challenge 1. runde (8,7 km terræn) 32:14
12.10.2013 eXtrem Mandehørm Aarhus (12 km terræn+forhindringer) 57:21 – 1. plads
05.10.2013 NXM DirtyTrail (15 km terræn) 1:19:25 – 1. plads
29.09.2013 Salomon Trail Tour Finale (15 km terræn) 1:02:29 – 2. plads
01.09.2013 Marselisløbet (11,7 km) 40:22
27.08.2013 Solbjerg Sø Løbet (12 km) 42:46 – 1. plads
21.08.2013 DHL stafet – 1. tur (5 km) 17:06 – 2. hurtigste på dagen
18.08.2013 Salomon Rebild Trail (8,5 km terræn) 42:20 – 1. plads
14.07.2013 Salomon Blokhus Trail (10,9 km terræn) 41:45 – 2. plads
23.06.2013 Vestdanske Veteranmesterskaber (3000 m forhindring) 10:11,33 – PR, Guld M35
23.06.2013 Vestdanske Veteranmesterskaber (1500 m) 4:11,38 – PR, Guld M35
23.06.2013 Vestdanske Veteranmesterskaber (800 m) 2:01,52 – PR, Guld M35
19.06.2013 Midsommer Stafet (Solo) (3 x 5 km) 54:03 – 1. plads
15.06.2013 Salomon ALOT Trail (10 km terræn) 38:19 – 2. plads
13.06.2013 ABC Stævne 2 (AGF) (5000 m) 16:23,9
13.06.2013 ABC Stævne 2 (AGF) (1500 m) 4:17,5 – PR, 1. plads
09.06.2013 Salomon Svanninge Trail (20,4 km terræn) 1:20:39 – 2. plads
02.06.2013 DM hold mellem/lang (4x15000m 2. tur) 4:26 (1) – Guld for hold
02.06.2013 DM hold mellem/lang (3000 m forhindringsløb) 10:30,35 – PR, 1. plads
02.06.2013 DM hold mellem/lang (5000m) 16:37,66
26.05.2013 Nordisk eXtrem Marathon 3. etape (18 km terræn) 1:28:44 – 1. plads
25.05.2013 Nordisk eXtrem Marathon 2. etape (6,2 km terræn) 27:15 – 3. plads
25.05.2013 Nordisk eXtrem Marathon 1. etape (18 km terræn) 1:22:51 – 1. plads
22.05.2013 ABC Stævne 1 (AGF) (5000 m) 17:12,1 *
09.05.2013 Salomon Vejle Fjord Trail (ca. 10 km terræn) 42:05 – 2. plads
04.05.2013 Odder Halvmarathon (21,1 km) 1:19:25 – 2. plads
20.04.2013 Salomon CoastZone Sport Trailrun (16,8 km terræn) 1:10:01 – 2. plads
04.04.2013 DuPont løbene 5. runde (10 km) 45:03 *
03.04.2013 Salomon Marselisborg Trail (10,65 km terræn) 41:23
24.03.2013 DM 10 km 32:50 PR
03.03.2013 DM kort cross (4 km terræn) 12:43
02.03.2013 DM lang cross (10 km terræn) 33:42 Bronze for hold
24.02.2013 DuPont løbene 3. runde (10 km) 44:39 *
03.02.2013 Cross Challenge 4. runde (15 km) 50:24 PR
20.01.2013 DuPont løbene 1. runde (10 km) 44:46 *
12.01.2013 Brabrand Parkrun #138 (5 km) 17:10 – 1. plads
06.01.2013 Andelskassen Nytårscup 5. runde (5 km) 18:16 *

* Jeg løb fartholder/hare ved disse løb
(1) Uofficiel tid da der ikke gives individuelle tider på stafet

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *